VISHAY T93YA101KT20 Trimmer Potentiometer, 100 ohm, 500 mW, ± 10%, T93YA Series, 23 Turns, Through Hole
Product details
| Track Resistance | 100ohm |
| Power Rating | 500mW |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | T93YA Series |
| No. of Turns | 23Turns |
| Potentiometer Mounting | Through Hole |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | T93YA101KT20 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Track Resistance | 100ohm |
| Power Rating | 500mW |
| No. of Turns | 23Turns |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | T93YA101KT20 |
| Quantity | Each |
Description
| Track Resistance | 100ohm |
| Power Rating | 500mW |