UNITED CHEMI-CON EMZA350ADA101MF80G SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Alchip™, Radial Can - SMD, 100 µF, 35 V, 0.34 ohm, MZA Series
HomeStore
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 105°C
Lifetime @ Temperature 2000 hours @ 105°C
Voltage Rating 35V
AE Capacitor Case Radial Can - SMD
Product Range MZA Series
Diameter 6.3mm
Automotive Qualification Standard -
ESR 0.34ohm
Capacitance 100µF
Packaging Cut Tape
Ripple Current AC 280mA
Height 7.7mm
MSL -
Other details
Brand UNITED CHEMI-CON
Part Number EMZA350ADA101MF80G
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating 35V
Product Range MZA Series
Diameter 6.3mm
ESR 0.34ohm
Capacitance 100µF
Packaging Cut Tape
Ripple Current AC 280mA
Height 7.7mm
MSL -
Other details
Brand UNITED CHEMI-CON
Part Number EMZA350ADA101MF80G
Voltage Rating 35V
Diameter 6.3mm
ESR 0.34ohm
Capacitance 100µF
Ripple Current AC 280mA
Height 7.7mm
Part Number EMZA350ADA101MF80G
UNITED CHEMI-CON EMZA350ADA101MF80G SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Alchip™, Radial Can - SMD, 100 µF, 35 V, 0.34 ohm, MZA Series | Tanotis