
UNITED CHEMI-CON EMZA350ADA101MF80G SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Alchip™, Radial Can - SMD, 100 µF, 35 V, 0.34 ohm, MZA Series
UNITED CHEMI-CON EMZA350ADA101MF80G SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Alchip™, Radial Can - SMD, 100 µF, 35 V, 0.34 ohm, MZA Series
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105°C |
| Voltage Rating | 35V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | MZA Series |
| Diameter | 6.3mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.34ohm |
| Capacitance | 100µF |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 280mA |
| Height | 7.7mm |
| MSL | - |
Other details
| Brand | UNITED CHEMI-CON |
| Part Number | EMZA350ADA101MF80G |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
UNITED CHEMI-CON EMZA350ADA101MF80G SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Alchip™, Radial Can - SMD, 100 µF, 35 V, 0.34 ohm, MZA Series
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105°C |
| Voltage Rating | 35V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | MZA Series |
| Diameter | 6.3mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.34ohm |
| Capacitance | 100µF |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 280mA |
| Height | 7.7mm |
| MSL | - |
Other details
| Brand | UNITED CHEMI-CON |
| Part Number | EMZA350ADA101MF80G |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105°C |
| Voltage Rating | 35V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | MZA Series |
| Diameter | 6.3mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.34ohm |
| Capacitance | 100µF |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 280mA |
| Height | 7.7mm |
| MSL | - |
Other details
| Brand | UNITED CHEMI-CON |
| Part Number | EMZA350ADA101MF80G |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








