UNITED CHEMI-CON EKZN100ELL102MJC5S CAPACITOR, ALU ELEC, 1000UF, 10V, RADIAL
HomeStore
This is a CAPACITOR, ALU ELEC, 1000UF, 10V, RADIAL product from UNITED CHEMI-CON with the model number EKZN100ELL102MJC5S
Product details
Operating Temperature Min -40�C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 105�C
Lifetime @ Temperature 9000 hours @ 105�C
Voltage Rating 10V
Product Range KZN Series
Diameter 10mm
Automotive Qualification Standard -
ESR -
Capacitance 1000�F
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance � 20%
Packaging Each
Height 12.5mm
Other details
Brand UNITED CHEMI-CON
Part Number EKZN100ELL102MJC5S
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating 10V
Product Range KZN Series
Diameter 10mm
ESR -
Capacitance 1000�F
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance � 20%
Packaging Each
Height 12.5mm
Other details
Brand UNITED CHEMI-CON
Part Number EKZN100ELL102MJC5S
Description
Voltage Rating 10V
Diameter 10mm
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance � 20%
Height 12.5mm
Part Number EKZN100ELL102MJC5S
UNITED CHEMI-CON EKZN100ELL102MJC5S CAPACITOR, ALU ELEC, 1000UF, 10V, RADIAL | Tanotis