Teapo KSY477M025S1A5H12K Electrolytic Capacitor 470 µF 25 V SY Series ± 20% Radial Leaded 10 mm
HomeStore
This is a Electrolytic Capacitor, 470 µF, 25 V, SY Series, ± 20%, Radial Leaded, 10 mm product from TEAPO with the model number KSY477M025S1A5H12K
Product details
Capacitance 470µF
Voltage Rating 25V
Product Range SY Series
Capacitance Tolerance ± 20%
Capacitor Terminals Radial Leaded
Diameter 10mm
Lead Spacing 5mm
Height 12mm
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 105°C
Lifetime @ Temperature 4000 hours @ 105°C
ESR -
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand TEAPO
Part Number KSY477M025S1A5H12K
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Enhanced Product Overview EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-71%
Product details
Capacitance 470µF
Voltage Rating 25V
Product Range SY Series
Capacitance Tolerance ± 20%
Diameter 10mm
Lead Spacing 5mm
Height 12mm
ESR -
Other details
Brand TEAPO
Part Number KSY477M025S1A5H12K
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Capacitance 470µF
Voltage Rating 25V
Capacitance Tolerance ± 20%
Diameter 10mm
Lead Spacing 5mm
Height 12mm
Part Number KSY477M025S1A5H12K
You may also like
-70%NEW
WURTH ELEKTRONIK 860021383023 Electrolytic Capacitor, 150 �F, 400 V, WCAP-ATG5 Series, � 20%, Radial Leaded, 22 mm
-69%NEW
WURTH ELEKTRONIK 860040673003 Electrolytic Capacitor, 56 �F, 50 V, WCAP-ATUL Series, � 20%, Radial Leaded, 6.3 mm
-70%NEW