PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS EEUFM1A681L Electrolytic Capacitor, 680 µF, 10 V, FM Series, ± 20%, Radial Leaded, 8 mm
Product details
| Capacitance | 680µF |
| Voltage Rating | 10V |
| Product Range | FM Series |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Diameter | 8mm |
| Packaging | Each |
| Lead Spacing | 3.5mm |
| Height | 15mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Lifetime @ Temperature | 3000 hours @ 105°C |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | EEUFM1A681L |
Product details
| Capacitance | 680µF |
| Voltage Rating | 10V |
| Product Range | FM Series |
| Diameter | 8mm |
| Packaging | Each |
| Lead Spacing | 3.5mm |
| Height | 15mm |
Other details
| Part Number | EEUFM1A681L |
| Quantity | Each |
Description
| Capacitance | 680µF |
| Voltage Rating | 10V |
| Diameter | 8mm |
| Lead Spacing | 3.5mm |
| Height | 15mm |