
Panasonic Electronic Components EEEFK1J681AM SMD Aluminium Electrolytic Capacitor Radial Can - 680 µF 63 V FK Series 5000 Hours @ 105°C
Panasonic Electronic Components EEEFK1J681AM SMD Aluminium Electrolytic Capacitor Radial Can - 680 µF 63 V FK Series 5000 Hours @ 105°C
Product details
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Capacitance | 680µF |
| Voltage Rating | 63V |
| ESR | - |
| Product Range | FK Series |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 105°C |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Ripple Current AC | 1.69A |
| Diameter | 18mm |
| Height | 16.5mm |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
| MSL | - |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | EEEFK1J681AM |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.15
-70%$4.15
$1.25Panasonic Electronic Components EEEFK1J681AM SMD Aluminium Electrolytic Capacitor Radial Can - 680 µF 63 V FK Series 5000 Hours @ 105°C
Product details
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Capacitance | 680µF |
| Voltage Rating | 63V |
| ESR | - |
| Product Range | FK Series |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 105°C |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Ripple Current AC | 1.69A |
| Diameter | 18mm |
| Height | 16.5mm |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
| MSL | - |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | EEEFK1J681AM |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Capacitance | 680µF |
| Voltage Rating | 63V |
| ESR | - |
| Product Range | FK Series |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 105°C |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Ripple Current AC | 1.69A |
| Diameter | 18mm |
| Height | 16.5mm |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
| MSL | - |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | EEEFK1J681AM |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








