Panasonic EEUFR1V681LB EEUFR1V681LB Electrolytic Capacitor 680 µF 35 V ± 20% Radial Leaded 10000 Hours @ 105°C Polar
- Rated voltage range of 6.3VDC to 100VDC
- Tolerance of ±20%
- Endurance of 5000h to 10000h at 105°C
- Operating temperature range -40°C to 105°C
- High reliability
Industrial, Power Management, Consumer Electronics, Portable Devices
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | EEUFR1V681LB |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
- Tolerance of ±20%
- High reliability
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | EEUFR1V681LB |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
Description
- Tolerance of ±20%