Panasonic EEUFR1E471 Electrolytic Capacitor 470 µF 25 V ± 20% Radial Leaded 6000 Hours @ 105°C Polar
- Rated voltage range of 6.3VDC to 100VDC
- Tolerance of ±20%
- Endurance of 5000h to 10000h at 105°C
- Operating temperature range -40°C to 105°C
- High reliability
Industrial, Power Management, Consumer Electronics, Portable Devices
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | EEUFR1E471 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
- Tolerance of ±20%
- High reliability
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | EEUFR1E471 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
Description
- Tolerance of ±20%