Panasonic EEUED2D220 Electrolytic Capacitor 22 µF 200 V ± 20% Radial Leaded 8000 Hours @ 105°C Polar
- High reliability
- Rated voltage range from 160VDC to 450VDC
- ±20% tolerance
- Endurance is 10000h at 105°C
- Operating temperature range -25°C to 105°C
- Capacitor size varies from 10mm x 20mm to 18mm x 40mm (D x L)
Industrial, Power Management, Consumer Electronics, Portable Devices
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | EEUED2D220 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
- High reliability
- ±20% tolerance
- Endurance is 10000h at 105°C
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | EEUED2D220 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
Description
- ±20% tolerance
- Endurance is 10000h at 105°C