PANASONIC EEHZU1J181UP Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor, 180 µF, ± 20%, 63 V, Radial Can - SMD, 0.01 ohm
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Capacitance
180µF
Voltage(DC)
63V
ESR
0.01ohm
Product Diameter
10mm
Product Width
Operating Temperature Min
-55°C
Product Range
ZUU Series
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Capacitance Tolerance
± 20%
Capacitor Case / Package
Radial Can - SMD
Lifetime @ Temperature
4000 hours @ 135°C
Product Length
Product Height
16.5mm
Operating Temperature Max
135°C
Qualification
AEC-Q200
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEHZU1J181UP
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Capacitance
180µF
Voltage(DC)
63V
ESR
0.01ohm
Product Diameter
10mm
Product Width
Operating Temperature Min
-55°C
Product Range
ZUU Series
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Capacitance Tolerance
± 20%
Capacitor Case / Package
Radial Can - SMD
Lifetime @ Temperature
4000 hours @ 135°C
Product Length
Product Height
16.5mm
Operating Temperature Max
135°C
Qualification
AEC-Q200
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEHZU1J181UP
180µF
63V
0.01ohm
10mm
-55°C
± 20%
4000 hours @ 135°C
16.5mm
135°C
Part Number EEHZU1J181UP
PANASONIC EEHZU1J181UP Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor, 180 µF, ± 20%, 63 V, Radial Can - SMD, 0.01 ohm | Tanotis