PANASONIC EEHZT1E561UV Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor, 560 µF, ± 20%, 25 V, Radial Can - SMD, 0.016 ohm
HomeStore
Product details
Capacitance: 560µF
Capacitance Tolerance: ± 20%
Voltage(DC): 25V
Capacitor Case / Package: Radial Can - SMD
ESR: 0.016ohm
Lifetime @ Temperature: 4000 hours @ 135°C
Product Diameter: 10mm
Product Length: -
Product Width: -
Product Height: 10.5mm
Operating Temperature Min: -55°C
Operating Temperature Max: 135°C
Product Range: ZTU Series
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEHZT1E561UV
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Capacitance: 560µF
Capacitance Tolerance: ± 20%
Voltage(DC): 25V
ESR: 0.016ohm
Product Diameter: 10mm
Product Length: -
Product Width: -
Product Height: 10.5mm
Product Range: ZTU Series
Qualification: AEC-Q200
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEHZT1E561UV
Capacitance: 560µF
Capacitance Tolerance: ± 20%
Voltage(DC): 25V
ESR: 0.016ohm
Product Diameter: 10mm
Product Height: 10.5mm
Part Number EEHZT1E561UV
PANASONIC EEHZT1E561UV Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor, 560 µF, ± 20%, 25 V, Radial Can - SMD, 0.016 ohm | Tanotis