Panasonic EEHZA1V221P Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor 220 µF ± 20% 35 V Radial Can - SMD 0.02 ohm
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | EEHZA1V221P |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |