Panasonic EEHZA1K470P Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor 47 µF ± 20% 80 V Radial Can - SMD 0.036 ohm
HomeStore
  • Endurance of 10000h at 105°C
  • Low ESR and high ripple current (70% over, lower ESR than current V-FP)
  • AEC-Q200 compliant
  • Downsizing and weight reduction
  • Open up valuable board space
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEHZA1K470P
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Endurance of 10000h at 105°C
  • AEC-Q200 compliant
  • Open up valuable board space
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEHZA1K470P
Description
  • Endurance of 10000h at 105°C
Part Number EEHZA1K470P
Panasonic EEHZA1K470P Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor 47 µF ± 20% 80 V Radial Can - SMD 0.036 ohm | Tanotis