Panasonic EEHAZA1V151B EEHAZA1V151B Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor 150 µF ± 20% 35 V Radial Leaded 0.027 ohm
HomeStore
  • ZA series A type conductive polymer hybrid aluminium electrolytic capacitor
  • Radial lead type
  • Endurance of 10000h at 105°C ( 105°C standard product)
  • AEC-Q200 compliant
  • Capacitor with the electrolyte fused with conductive polymer and electrolyte liquid
  • Taping products for automatic insertion
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEHAZA1V151B
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Radial lead type
  • AEC-Q200 compliant
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEHAZA1V151B
Description
Part Number EEHAZA1V151B
Panasonic EEHAZA1V151B EEHAZA1V151B Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor 150 µF ± 20% 35 V Radial Leaded 0.027 ohm | Tanotis