Multicomp PRO MCRH10V337M8X11 Electrolytic Capacitor 330 ?F 10 V Mcrh Series ± 20% Radial Leaded 8 mm
HomeStore
  • General purpose radial leaded aluminium electrolytic capacitors
  • Safely vent construction products
  • Multicomp Pro products are rated 4.6 out of 5 stars
  • 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
  • 96% of customers would recommend to a friend
Product details
Capacitance 330?F
Voltage Rating 10V
Product Range MCRH Series
Capacitance Tolerance ? 20%
Capacitor Terminals Radial Leaded
Diameter 8mm
Lead Spacing 3.5mm
Height 11mm
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MCRH10V337M8X11
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-71%
Product details
Capacitance 330?F
Voltage Rating 10V
Product Range MCRH Series
Capacitance Tolerance ? 20%
Diameter 8mm
Lead Spacing 3.5mm
Height 11mm
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MCRH10V337M8X11
Description
Voltage Rating 10V
Capacitance Tolerance ? 20%
Diameter 8mm
Lead Spacing 3.5mm
Height 11mm
Part Number MCRH10V337M8X11
Multicomp PRO MCRH10V337M8X11 Electrolytic Capacitor 330 ?F 10 V Mcrh Series ± 20% Radial Leaded 8 mm | Tanotis