MULTICOMP MCVVT050M221GB3L SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 220 �F, 50 V, VT, V-Chip Series
HomeStore
This is a SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 220 �F, 50 V, VT, V-Chip Series product from MULTICOMP with the model number MCVVT050M221GB3L
Product details
Operating Temperature Min -55�C
Operating Temperature Max 105�C
Lifetime @ Temperature 2000 hours @ 105�C
Voltage Rating 50V
AE Capacitor Case Radial Can - SMD
Product Range VT, V-Chip Series
Diameter 10mm
Automotive Qualification Standard -
ESR -
Capacitance 220�F
Packaging Cut Tape
Ripple Current AC 10mA
Height 10.5mm
MSL -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCVVT050M221GB3L
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating 50V
Diameter 10mm
ESR -
Capacitance 220�F
Packaging Cut Tape
Ripple Current AC 10mA
Height 10.5mm
MSL -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCVVT050M221GB3L
Description
Voltage Rating 50V
Diameter 10mm
Ripple Current AC 10mA
Height 10.5mm
Part Number MCVVT050M221GB3L
MULTICOMP MCVVT050M221GB3L SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 220 �F, 50 V, VT, V-Chip Series | Tanotis