MULTICOMP MCHPR63V228M25X26 Electrolytic Capacitor, Snap-in, 2200 µF, 63 V, HPR Series, 2000 hours @ 105°C, ± 20%
Product details
| Capacitance | 2200µF |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | HPR Series |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105°C |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Capacitor Terminals | Quick Connect, Snap-In |
| Diameter | 25mm |
| Lead Spacing | 10mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Height | 26mm |
| ESR | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCHPR63V228M25X26 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Capacitance | 2200µF |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | HPR Series |
| Diameter | 25mm |
| Lead Spacing | 10mm |
| Height | 26mm |
| ESR | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Quantity | Each |
Description
| Capacitance | 2200µF |
| Voltage Rating | 63V |
| Diameter | 25mm |
| Lead Spacing | 10mm |
| Height | 26mm |