MULTICOMP MCHPR400V686M22X25 Electrolytic Capacitor, Snap-in, 68 �F, 400 V, HPR Series, 2000 hours @ 105�C, � 20%
HomeStore
This is a Electrolytic Capacitor, Snap-in, 68 �F, 400 V, HPR Series, 2000 hours @ 105�C, � 20% product from MULTICOMP with the model number MCHPR400V686M22X25
Product details
Operating Temperature Min -25�C
Capacitor Terminals Quick Connect, Snap-In
Operating Temperature Max 105�C
Lifetime @ Temperature 2000 hours @ 105�C
Voltage Rating 400V
Product Range HPR Series
Diameter 22mm
Automotive Qualification Standard -
ESR -
Capacitance 68�F
Lead Spacing 10mm
Capacitance Tolerance � 20%
Height 25mm
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCHPR400V686M22X25
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating 400V
Product Range HPR Series
Diameter 22mm
ESR -
Capacitance 68�F
Lead Spacing 10mm
Capacitance Tolerance � 20%
Height 25mm
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCHPR400V686M22X25
Description
Voltage Rating 400V
Diameter 22mm
Lead Spacing 10mm
Capacitance Tolerance � 20%
Height 25mm
Part Number MCHPR400V686M22X25
MULTICOMP MCHPR400V686M22X25 Electrolytic Capacitor, Snap-in, 68 �F, 400 V, HPR Series, 2000 hours @ 105�C, � 20% | Tanotis