
MULTICOMP MCHPR400V686M22X25 Electrolytic Capacitor, Snap-in, 68 �F, 400 V, HPR Series, 2000 hours @ 105�C, � 20%
MULTICOMP MCHPR400V686M22X25 Electrolytic Capacitor, Snap-in, 68 �F, 400 V, HPR Series, 2000 hours @ 105�C, � 20%
Product details
| Operating Temperature Min | -25�C |
| Capacitor Terminals | Quick Connect, Snap-In |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 400V |
| Product Range | HPR Series |
| Diameter | 22mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 68�F |
| Lead Spacing | 10mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Height | 25mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCHPR400V686M22X25 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $5.85
-70%$5.85
$1.75MULTICOMP MCHPR400V686M22X25 Electrolytic Capacitor, Snap-in, 68 �F, 400 V, HPR Series, 2000 hours @ 105�C, � 20%
Product details
| Operating Temperature Min | -25�C |
| Capacitor Terminals | Quick Connect, Snap-In |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 400V |
| Product Range | HPR Series |
| Diameter | 22mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 68�F |
| Lead Spacing | 10mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Height | 25mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCHPR400V686M22X25 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -25�C |
| Capacitor Terminals | Quick Connect, Snap-In |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 400V |
| Product Range | HPR Series |
| Diameter | 22mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 68�F |
| Lead Spacing | 10mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Height | 25mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCHPR400V686M22X25 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








