MICRO CRYSTAL MS1V-T1K 32.768KHZ +-20PPM 12.5PF Crystal, 32.768 kHz, Cylinder SMD, 6.1mm x 2mm Dia, 12.5 pF, 20 ppm, MS1V-T1K Series
MICRO CRYSTAL MS1V-T1K 32.768KHZ +-20PPM 12.5PF Crystal, 32.768 kHz, Cylinder SMD, 6.1mm x 2mm Dia, 12.5 pF, 20 ppm, MS1V-T1K Series
- Tuning fork mode
- 60kR Maximum series resistance
- 0.9pF Typical static capacitance
- 1µW Maximum drive level
- 500MR Minimum insulation resistance
Applications
Clock & Timing, Consumer Electronics, Industrial
Product details
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Crystal Case | Cylinder SMD, 6.1mm x 2mm Dia |
| Product Range | MS1V-T1K Series |
| Frequency Stability + / - | - |
| Frequency Tolerance + / - | 20ppm |
| Frequency Nom | 32.768kHz |
Other details
| Brand | MICRO CRYSTAL |
| Part Number | MS1V-T1K 32.768KHZ +-20PPM 12.5PF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MICRO CRYSTAL MS1V-T1K 32.768KHZ +-20PPM 12.5PF Crystal, 32.768 kHz, Cylinder SMD, 6.1mm x 2mm Dia, 12.5 pF, 20 ppm, MS1V-T1K Series
- Tuning fork mode
- 60kR Maximum series resistance
- 0.9pF Typical static capacitance
- 1µW Maximum drive level
- 500MR Minimum insulation resistance
Applications
Clock & Timing, Consumer Electronics, Industrial
Product details
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Crystal Case | Cylinder SMD, 6.1mm x 2mm Dia |
| Product Range | MS1V-T1K Series |
| Frequency Stability + / - | - |
| Frequency Tolerance + / - | 20ppm |
| Frequency Nom | 32.768kHz |
Other details
| Brand | MICRO CRYSTAL |
| Part Number | MS1V-T1K 32.768KHZ +-20PPM 12.5PF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tuning fork mode
- 60kR Maximum series resistance
- 0.9pF Typical static capacitance
- 1µW Maximum drive level
- 500MR Minimum insulation resistance
Applications
Clock & Timing, Consumer Electronics, Industrial
Product details
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Crystal Case | Cylinder SMD, 6.1mm x 2mm Dia |
| Product Range | MS1V-T1K Series |
| Frequency Stability + / - | - |
| Frequency Tolerance + / - | 20ppm |
| Frequency Nom | 32.768kHz |
Other details
| Brand | MICRO CRYSTAL |
| Part Number | MS1V-T1K 32.768KHZ +-20PPM 12.5PF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











