Abracon ABM11-27.120MHZ-B1U-T Crystal 27.12 MHz SMD 2mm x 1.6mm 10 ppm pF ABM11 Series
HomeStore
This is a Crystal, 27.12 MHz, SMD, 2mm x 1.6mm, 10 ppm, 10 pF, 10 ppm, ABM11 Series product from ABRACON with the model number ABM11-27.120MHZ-B1U-T
Product details
Frequency Nom 27.12MHz
Crystal Case SMD, 2mm x 1.6mm
Frequency Stability + / - 10ppm
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance + / - 10ppm
Product Range ABM11 Series
Operating Temperature Min -20?C
Operating Temperature Max 70?C
Other details
Brand ABRACON
Part Number ABM11-27.120MHZ-B1U-T
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-69%
More Images
Abracon ABM11-27.120MHZ-B1U-T Crystal 27.12 MHz SMD 2mm x 1.6mm 10 ppm pF ABM11 Series - Image 2
Product details
Frequency Nom 27.12MHz
Crystal Case SMD, 2mm x 1.6mm
Load Capacitance 10pF
Product Range ABM11 Series
Operating Temperature Max 70?C
Other details
Brand ABRACON
Description
Frequency Nom 27.12MHz
Crystal Case SMD, 2mm x 1.6mm
Load Capacitance 10pF
Abracon ABM11-27.120MHZ-B1U-T Crystal 27.12 MHz SMD 2mm x 1.6mm 10 ppm pF ABM11 Series | Tanotis