
MULTICOMP HC49S-3.6864-30-50-70-30-ATF Crystal, 3.6864 MHz, Through Hole, 10.9mm x 4.65mm, 50 ppm, 30 pF, 30 ppm, HC49S Series
MULTICOMP HC49S-3.6864-30-50-70-30-ATF Crystal, 3.6864 MHz, Through Hole, 10.9mm x 4.65mm, 50 ppm, 30 pF, 30 ppm, HC49S Series
Product details
| Frequency Nom | 3.6864MHz |
| Crystal Case | Through Hole, 10.9mm x 4.65mm |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Load Capacitance | 30pF |
| Frequency Tolerance + / - | 30ppm |
| Product Range | HC49S Series |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | HC49S-3.6864-30-50-70-30-ATF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.82
-70%$1.82
$0.55MULTICOMP HC49S-3.6864-30-50-70-30-ATF Crystal, 3.6864 MHz, Through Hole, 10.9mm x 4.65mm, 50 ppm, 30 pF, 30 ppm, HC49S Series
Product details
| Frequency Nom | 3.6864MHz |
| Crystal Case | Through Hole, 10.9mm x 4.65mm |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Load Capacitance | 30pF |
| Frequency Tolerance + / - | 30ppm |
| Product Range | HC49S Series |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | HC49S-3.6864-30-50-70-30-ATF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Frequency Nom | 3.6864MHz |
| Crystal Case | Through Hole, 10.9mm x 4.65mm |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Load Capacitance | 30pF |
| Frequency Tolerance + / - | 30ppm |
| Product Range | HC49S Series |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | HC49S-3.6864-30-50-70-30-ATF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










