EUROQUARTZ 7.3728MHZ 49USMX/30/50/40/18PF/ATF Crystal, 7.3728 MHz, SMD, 12.4mm x 4.5mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, 49USMX Series
HomeStore
This is a Crystal, 7.3728 MHz, SMD, 12.4mm x 4.5mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, 49USMX Series product from EUROQUARTZ with the model number 7.3728MHZ 49USMX/30/50/40/18PF/ATF
Product details
Frequency Nom 7.3728MHz
Crystal Case SMD, 12.4mm x 4.5mm
Frequency Stability + / - 50ppm
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance + / - 30ppm
Product Range 49USMX Series
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand EUROQUARTZ
Part Number 7.3728MHZ 49USMX/30/50/40/18PF/ATF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Frequency Nom 7.3728MHz
Load Capacitance 18pF
Product Range 49USMX Series
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand EUROQUARTZ
Description
Frequency Nom 7.3728MHz
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature Max 85°C
EUROQUARTZ 7.3728MHZ 49USMX/30/50/40/18PF/ATF Crystal, 7.3728 MHz, SMD, 12.4mm x 4.5mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, 49USMX Series | Tanotis