Kemet ALS30A103DE063 ALS30A103DE063 Electrolytic Capacitor Long Life 10000 µF 63 V ± 20% Screw 11000 Hours @ 85°C
- Compact size
- Long Life
- Excellent surge voltage capability
- M5 Thread
- 14mR at 10kHz/20°C Maximum impedance
- Optimized designs available
- Operational Life: 11000 Hrs
Footnotes Is not shipped with any hardware or accessories/not suppliedOther details
| Brand | KEMET |
| Part Number | ALS30A103DE063 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
- Compact size
- Long Life
- M5 Thread
- Optimized designs available
- Operational Life: 11000 Hrs
| Brand | KEMET |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
Description