EUROQUARTZ 16.000MHZ HC49/4H/30/50/40/18PF/ATF Crystal, 16 MHz, Through Hole, 10.77mm x 4.34mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, HC49 Series
HomeStore
This is a Crystal, 16 MHz, Through Hole, 10.77mm x 4.34mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, HC49 Series product from EUROQUARTZ with the model number 16.000MHZ HC49/4H/30/50/40/18PF/ATF
Product details
Frequency Nom 16MHz
Crystal Case Through Hole, 10.77mm x 4.34mm
Frequency Stability + / - 50ppm
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance + / - 30ppm
Product Range HC49 Series
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand EUROQUARTZ
Part Number 16.000MHZ HC49/4H/30/50/40/18PF/ATF
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Frequency Nom 16MHz
Load Capacitance 18pF
Product Range HC49 Series
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand EUROQUARTZ
Description
Frequency Nom 16MHz
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature Max 85°C
EUROQUARTZ 16.000MHZ HC49/4H/30/50/40/18PF/ATF Crystal, 16 MHz, Through Hole, 10.77mm x 4.34mm, 50 ppm, 18 pF, 30 ppm, HC49 Series | Tanotis