Suntan TS170R1H102KSBBA0R Ceramic Disc Capacitor 1000 pF 50 V TS17 Series ± 10% X7R 2.54 mm
HomeStore
This is a Ceramic Disc Capacitor, 1000 pF, 50 V, TS17 Series, ± 10%, X7R, 2.54 mm product from SUNTAN with the model number TS170R1H102KSBBA0R
Product details
Capacitance 1000pF
Voltage Rating 50V
Product Range TS17 Series
Capacitance Tolerance ± 10%
Dielectric Characteristic X7R
Lead Spacing 2.54mm
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 125°C
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand SUNTAN
Part Number TS170R1H102KSBBA0R
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Enhanced Product Overview EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-75%
Product details
Capacitance 1000pF
Voltage Rating 50V
Product Range TS17 Series
Capacitance Tolerance ± 10%
Dielectric Characteristic X7R
Lead Spacing 2.54mm
Other details
Brand SUNTAN
Part Number TS170R1H102KSBBA0R
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Capacitance 1000pF
Voltage Rating 50V
Capacitance Tolerance ± 10%
Lead Spacing 2.54mm
Part Number TS170R1H102KSBBA0R
Suntan TS170R1H102KSBBA0R Ceramic Disc Capacitor 1000 pF 50 V TS17 Series ± 10% X7R 2.54 mm | Tanotis