![MURATA GR443QR73D222KW01L SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1812 [4532 Metric], 2200 pF, 2 kV, ± 10%, X7R, GR4 Series](https://img.tanovolt.shop/images/product/murata-gr443qr73d222kw01l-smd-multilayer-ceramic-capacitor-1812-4532-metric-2200-pf-2-kv-plusmn-10-x7r-gr4-series-1.jpg)
MURATA GR443QR73D222KW01L SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1812 [4532 Metric], 2200 pF, 2 kV, ± 10%, X7R, GR4 Series
MURATA GR443QR73D222KW01L SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1812 [4532 Metric], 2200 pF, 2 kV, ± 10%, X7R, GR4 Series
Product details
| Ceramic Capacitor Case | 1812 [4532 Metric] |
| Capacitance | 2200pF |
| Voltage Rating | 2kV |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Dielectric Characteristic | X7R |
| Product Range | GR4 Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MURATA |
| Part Number | GR443QR73D222KW01L |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MURATA GR443QR73D222KW01L SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1812 [4532 Metric], 2200 pF, 2 kV, ± 10%, X7R, GR4 Series
Product details
| Ceramic Capacitor Case | 1812 [4532 Metric] |
| Capacitance | 2200pF |
| Voltage Rating | 2kV |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Dielectric Characteristic | X7R |
| Product Range | GR4 Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MURATA |
| Part Number | GR443QR73D222KW01L |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Ceramic Capacitor Case | 1812 [4532 Metric] |
| Capacitance | 2200pF |
| Voltage Rating | 2kV |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Dielectric Characteristic | X7R |
| Product Range | GR4 Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MURATA |
| Part Number | GR443QR73D222KW01L |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








