Panasonic Electric Works TX2-L2-24V Signal Relay 24 VDC Dpdt 2 A Through Hole Latching Dual Coil TX Series
HomeStore
This is a Signal Relay, 24 VDC, DPDT, 2 A, Through Hole, Latching Dual Coil, TX Series product from PANASONIC ELECTRIC WORKS with the model number TX2-L2-24V
Product details
Coil Voltage 24VDC
Contact Configuration DPDT
Contact Current 2A
Relay Mounting Through Hole
Coil Type Latching Dual Coil
Product Range TX Series
Contact Voltage VAC -
Relay Terminals Solder
Contact Voltage VDC 30V
Contact Material Silver
Coil Resistance 2.88kohm
Other details
Brand PANASONIC ELECTRIC WORKS
Part Number TX2-L2-24V
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Coil Voltage 24VDC
Contact Configuration DPDT
Contact Current 2A
Relay Mounting Through Hole
Coil Type Latching Dual Coil
Product Range TX Series
Contact Voltage VAC -
Relay Terminals Solder
Contact Voltage VDC 30V
Contact Material Silver
Coil Resistance 2.88kohm
Other details
Brand PANASONIC ELECTRIC WORKS
Part Number TX2-L2-24V
Description
Coil Voltage 24VDC
Contact Current 2A
Contact Voltage VDC 30V
Coil Resistance 2.88kohm
Part Number TX2-L2-24V
Panasonic Electric Works TX2-L2-24V Signal Relay 24 VDC Dpdt 2 A Through Hole Latching Dual Coil TX Series | Tanotis