PILZ 774-314 PNOZ/X3/110V24V Safety Relay, PNOZ X3 Series, 3PST-NO, 24 VDC, 8 A, DIN Rail, Screw
HomeStore
Product details
Contact Voltage DC Nom 24V
Contact Material Silver Tin Oxide
Relay Mounting DIN Rail
Product Range PNOZ X3 Series
Relay Terminals Screw
Contact Current 8A
Approvals & Standards -
Contact Voltage AC Nom 240V
IP Rating IP20, IP40, IP54
Coil Voltage 24VDC
Contact Configuration 3PST-NO
Other details
Brand PILZ
Part Number 774-314 PNOZ/X3/110V24V
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Contact Voltage DC Nom 24V
Relay Mounting DIN Rail
Product Range PNOZ X3 Series
Relay Terminals Screw
Contact Current 8A
Approvals & Standards -
Contact Voltage AC Nom 240V
IP Rating IP20, IP40, IP54
Coil Voltage 24VDC
Contact Configuration 3PST-NO
Other details
Brand PILZ
Contact Voltage DC Nom 24V
Contact Current 8A
Contact Voltage AC Nom 240V
Coil Voltage 24VDC
PILZ 774-314 PNOZ/X3/110V24V Safety Relay, PNOZ X3 Series, 3PST-NO, 24 VDC, 8 A, DIN Rail, Screw | Tanotis