![MURATA GR332DD72W104KW01L SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1210 [3225 Metric], 0.1 µF, 450 V, ± 10%, X7T, GR3 Series](https://img.tanovolt.shop/images/product/murata-gr332dd72w104kw01l-smd-multilayer-ceramic-capacitor-1210-3225-metric-0-1-micro-f-450-v-plusmn-10-x7t-gr3-series-1.jpg)
MURATA GR332DD72W104KW01L SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1210 [3225 Metric], 0.1 µF, 450 V, ± 10%, X7T, GR3 Series
MURATA GR332DD72W104KW01L SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1210 [3225 Metric], 0.1 µF, 450 V, ± 10%, X7T, GR3 Series
Product details
| Ceramic Capacitor Case | 1210 [3225 Metric] |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 450V |
| Product Range | GR3 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitance | 0.1µF |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Cut Tape |
| Dielectric Characteristic | X7T |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MURATA |
| Part Number | GR332DD72W104KW01L |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MURATA GR332DD72W104KW01L SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1210 [3225 Metric], 0.1 µF, 450 V, ± 10%, X7T, GR3 Series
Product details
| Ceramic Capacitor Case | 1210 [3225 Metric] |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 450V |
| Product Range | GR3 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitance | 0.1µF |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Cut Tape |
| Dielectric Characteristic | X7T |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MURATA |
| Part Number | GR332DD72W104KW01L |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Ceramic Capacitor Case | 1210 [3225 Metric] |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 450V |
| Product Range | GR3 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitance | 0.1µF |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Cut Tape |
| Dielectric Characteristic | X7T |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MURATA |
| Part Number | GR332DD72W104KW01L |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









