Multicomp MCRR25223X7RK0100 Multilayer Ceramic Capacitor 22000 pF 100 V Mcrr Series +10% -5% Radial Leaded X7R
HomeStore
  • Radial leaded multilayer ceramic capacitors (MLCC)
  • Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
  • 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
  • 96% of customers would recommend to a friend
Product details
Capacitance 22000pF
Voltage Rating 100V
Product Range MCRR Series
Capacitance Tolerance +10%, -5%
Capacitor Terminals Radial Leaded
Dielectric Characteristic X7R
Lead Spacing 2.54mm
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 125°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCRR25223X7RK0100
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 22000pF
Voltage Rating 100V
Product Range MCRR Series
Dielectric Characteristic X7R
Lead Spacing 2.54mm
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCRR25223X7RK0100
Description
Capacitance 22000pF
Voltage Rating 100V
Lead Spacing 2.54mm
Part Number MCRR25223X7RK0100
Multicomp MCRR25223X7RK0100 Multilayer Ceramic Capacitor 22000 pF 100 V Mcrr Series +10% -5% Radial Leaded X7R | Tanotis