
Mueller Electric BU-5220-A-4-0 BNC Breakout Jack 4mm Stackable Banana Plugs x 2 4 " 101.6 mm Black Red 10 A
Mueller Electric BU-5220-A-4-0 BNC Breakout Jack 4mm Stackable Banana Plugs x 2 4 " 101.6 mm Black Red 10 A
- Tarnish-resistant, plated brass body and gold-plated brass contact
- ABS housing
- 10A, 300VRMS rated
- 4" length
Product details
| BNC Connector Type | BNC Jack |
| Test Connector Type B | 4mm Stackable Banana Plugs x 2 |
| Lead Length - Imperial | 4" |
| Lead Length - Metric | 101.6mm |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-5220-A-4-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Mueller Electric BU-5220-A-4-0 BNC Breakout Jack 4mm Stackable Banana Plugs x 2 4 " 101.6 mm Black Red 10 A
- Tarnish-resistant, plated brass body and gold-plated brass contact
- ABS housing
- 10A, 300VRMS rated
- 4" length
Product details
| BNC Connector Type | BNC Jack |
| Test Connector Type B | 4mm Stackable Banana Plugs x 2 |
| Lead Length - Imperial | 4" |
| Lead Length - Metric | 101.6mm |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-5220-A-4-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tarnish-resistant, plated brass body and gold-plated brass contact
- ABS housing
- 10A, 300VRMS rated
- 4" length
Product details
| BNC Connector Type | BNC Jack |
| Test Connector Type B | 4mm Stackable Banana Plugs x 2 |
| Lead Length - Imperial | 4" |
| Lead Length - Metric | 101.6mm |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | BU-5220-A-4-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










