
Molex 90327-3308 Wire-To-Board Connector 1.27 mm 8 Contacts Receptacle Picoflex 90327 Series IDC / IDT 2 Rows
Molex 90327-3308 Wire-To-Board Connector 1.27 mm 8 Contacts Receptacle Picoflex 90327 Series IDC / IDT 2 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 1.27mm |
| No. of Contacts | 8Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | Picoflex 90327 Series |
| Contact Termination Type | IDC / IDT |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold over Palladium Nickel Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 90327-3308 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.99
-70%$2.99
$0.90Molex 90327-3308 Wire-To-Board Connector 1.27 mm 8 Contacts Receptacle Picoflex 90327 Series IDC / IDT 2 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 1.27mm |
| No. of Contacts | 8Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | Picoflex 90327 Series |
| Contact Termination Type | IDC / IDT |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold over Palladium Nickel Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 90327-3308 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 1.27mm |
| No. of Contacts | 8Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | Picoflex 90327 Series |
| Contact Termination Type | IDC / IDT |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold over Palladium Nickel Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 90327-3308 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











