
WURTH ELEKTRONIK 66201021022 Wire-To-Board Connector, Right Angle, 3 mm, 10 Contacts, Receptacle, WR-MPC3 Series, Through Hole
WURTH ELEKTRONIK 66201021022 Wire-To-Board Connector, Right Angle, 3 mm, 10 Contacts, Receptacle, WR-MPC3 Series, Through Hole
Product details
| Pitch Spacing | 3mm |
| No. of Contacts | 10Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | WR-MPC3 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Copper |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 66201021022 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.46
-70%$1.46
$0.44WURTH ELEKTRONIK 66201021022 Wire-To-Board Connector, Right Angle, 3 mm, 10 Contacts, Receptacle, WR-MPC3 Series, Through Hole
Product details
| Pitch Spacing | 3mm |
| No. of Contacts | 10Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | WR-MPC3 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Copper |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 66201021022 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 3mm |
| No. of Contacts | 10Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | WR-MPC3 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Copper |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 66201021022 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










