IDEC RR3B-UAC120V RELAY, 3PDT, 120VAC, 30VDC, 10A
HomeStore
This is a RELAY, 3PDT, 120VAC, 30VDC, 10A product from IDEC with the model number RR3B-UAC120V
Product details
Contact Material Silver
Relay Mounting Socket
Coil Type Non Latching
Coil Resistance 2.1kohm
Product Range RR Series
Relay Terminals Quick Connect
Contact Current 10A
Approvals & Standards CE, CSA, UL
Contact Voltage VAC 120VAC
Coil Voltage 120VAC
Contact Configuration 3PDT
Contact Voltage VDC 30VDC
Other details
Brand IDEC
Part Number RR3B-UAC120V
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Contact Material Silver
Relay Mounting Socket
Coil Type Non Latching
Coil Resistance 2.1kohm
Product Range RR Series
Relay Terminals Quick Connect
Contact Current 10A
Contact Voltage VAC 120VAC
Coil Voltage 120VAC
Contact Configuration 3PDT
Contact Voltage VDC 30VDC
Other details
Brand IDEC
Part Number RR3B-UAC120V
Description
Coil Resistance 2.1kohm
Contact Current 10A
Contact Voltage VAC 120VAC
Coil Voltage 120VAC
Contact Voltage VDC 30VDC
Part Number RR3B-UAC120V
IDEC RR3B-UAC120V RELAY, 3PDT, 120VAC, 30VDC, 10A | Tanotis