Finder 7S.23.9.012.0210 Power Relay DPST-NO SPST-NC 12 VDC 10 A 7S Series DIN Rail
HomeStore
This is a Power Relay, DPST-NO, SPST-NC, 12 VDC, 10 A, 7S Series, DIN Rail product from FINDER with the model number 7S.23.9.012.0210
Product details
Contact Configuration DPST-NO, SPST-NC
Coil Voltage 12VDC
Contact Current 10A
Product Range 7S Series
Relay Mounting DIN Rail
Coil Type -
Contact Voltage VAC 250V
Relay Terminals Screw
Contact Voltage VDC -
Contact Material Silver Nickel Gold
Coil Resistance -
Approvals & Standards CE, UL
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand FINDER
Part Number 7S.23.9.012.0210
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Coil Voltage 12VDC
Contact Current 10A
Product Range 7S Series
Relay Mounting DIN Rail
Coil Type -
Contact Voltage VAC 250V
Relay Terminals Screw
Contact Voltage VDC -
Coil Resistance -
Approvals & Standards CE, UL
Other details
Brand FINDER
Part Number 7S.23.9.012.0210
Description
Coil Voltage 12VDC
Contact Current 10A
Contact Voltage VAC 250V
Part Number 7S.23.9.012.0210
Finder 7S.23.9.012.0210 Power Relay DPST-NO SPST-NC 12 VDC 10 A 7S Series DIN Rail | Tanotis