CGS - TE CONNECTIVITY HSC200220RJ Resistor, Axial Leaded, 220 ohm, 200 W, 1.9 kV, ± 5%, HSC Series, Wirewound
Product details
| Temperature Coefficient | ± 30ppm/°C |
| Power Rating | 200W |
| Resistance | 220ohm |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Resistor Element Type | Wirewound |
| Product Range | HSC Series |
| Resistor Terminals | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 1.9kV |
Other details
| Brand | CGS - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | HSC200220RJ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
Product details
| Power Rating | 200W |
| Resistance | 220ohm |
| Product Range | HSC Series |
| Voltage Rating | 1.9kV |
Other details
| Part Number | HSC200220RJ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
Description
| Power Rating | 200W |
| Resistance | 220ohm |
| Voltage Rating | 1.9kV |