VISHAY RH050100K0FE02 RESISTOR, WIREWOUND, 100KOHM, 50W, 1%
Product details
| Temperature Coefficient | ± 20ppm/°C |
| Power Rating | 50W |
| Resistance | 100kohm |
| Resistance Tolerance | ± 1% |
| Resistor Element Type | Wirewound |
| Product Range | RH Series |
| Resistor Terminals | Solder Lug |
| Voltage Rating | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | RH050100K0FE02 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$7.48VISHAY RH050100K0FE02 RESISTOR, WIREWOUND, 100KOHM, 50W, 1%
Product details
| Power Rating | 50W |
| Resistance | 100kohm |
| Product Range | RH Series |
| Voltage Rating | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
Description
| Power Rating | 50W |
| Resistance | 100kohm |