AVX SR151A330JAR Multilayer Ceramic Capacitor, 33 pF, 100 V, SkyCap SR Series, ± 5%, Radial Leaded, C0G / NP0
HomeStore
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 125°C
Voltage Rating 100V
Product Range SkyCap SR Series
Automotive Qualification Standard -
Capacitance 33pF
Lead Spacing 2.54mm
Capacitance Tolerance ± 5%
Packaging Each
Dielectric Characteristic C0G / NP0
Other details
Brand AVX
Part Number SR151A330JAR
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating 100V
Product Range SkyCap SR Series
Capacitance 33pF
Lead Spacing 2.54mm
Capacitance Tolerance ± 5%
Packaging Each
Other details
Brand AVX
Part Number SR151A330JAR
Voltage Rating 100V
Capacitance 33pF
Lead Spacing 2.54mm
Capacitance Tolerance ± 5%
Part Number SR151A330JAR
AVX SR151A330JAR Multilayer Ceramic Capacitor, 33 pF, 100 V, SkyCap SR Series, ± 5%, Radial Leaded, C0G / NP0 | Tanotis