AVX CK06BX473K Multilayer Ceramic Capacitor, CK06 Series, 0.047 �F, � 10%, X7R, 100 V, Radial Leaded
HomeStore
This is a Multilayer Ceramic Capacitor, CK06 Series, 0.047 �F, � 10%, X7R, 100 V, Radial Leaded product from AVX with the model number CK06BX473K
Product details
Operating Temperature Min -55�C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 125�C
Voltage Rating 100V
Product Range CK06 Series
Automotive Qualification Standard -
Capacitance 47000pF
Lead Spacing 5.08mm
Capacitance Tolerance � 10%
Packaging Each
Dielectric Characteristic X7R
Other details
Brand AVX
Part Number CK06BX473K
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating 100V
Product Range CK06 Series
Capacitance 47000pF
Lead Spacing 5.08mm
Capacitance Tolerance � 10%
Packaging Each
Dielectric Characteristic X7R
Other details
Brand AVX
Part Number CK06BX473K
Description
Voltage Rating 100V
Capacitance 47000pF
Lead Spacing 5.08mm
Capacitance Tolerance � 10%
Part Number CK06BX473K
AVX CK06BX473K Multilayer Ceramic Capacitor, CK06 Series, 0.047 �F, � 10%, X7R, 100 V, Radial Leaded | Tanotis