XP Power QSB30048S48 QSB30048S48 Isolated Through Hole DC/DC Converter Base Plate Cooled ITE 4:1 300 W 1 Output 48 V 6.25 A
- Wide 4:1 Input Range
- Industry Standard Package, 1/2 Brick
- Operating Temperature -40°C to 100°C
| Brand | XP POWER |
| Part Number | QSB30048S48 |
| Certificate of Conformity EN |
- Wide 4:1 Input Range
| Brand | XP POWER |
| Part Number | QSB30048S48 |
Description