VISHAY LTO100F15R00JTE3 Through Hole Resistor, 15 ohm, 375 V, TO-247, 100 W, ± 5%, LTO 100 Series
Product details
| Temperature Coefficient | ± 150ppm/°C |
| Power Rating | 100W |
| Resistor Element Material | Thick Film |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Resistance | 15ohm |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | LTO 100 Series |
| Resistor Case Style | TO-247 |
| Voltage Rating | 375V |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | LTO100F15R00JTE3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Power Rating | 100W |
| Resistance | 15ohm |
| Voltage Rating | 375V |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
Description
| Power Rating | 100W |
| Resistance | 15ohm |
| Voltage Rating | 375V |