WELWYN WH50-5RJI Resistor, Axial Leaded, 5 ohm, 50 W, 1.25 kV, � 5%, WH Series, Wirewound
- All welded construction
Applications
Industrial
Product details
| Temperature Coefficient | � 50ppm/�C |
| Power Rating | 50W |
| Resistor Element Material | Wirewound |
| Resistance | 5ohm |
| Resistance Tolerance | � 5% |
| Product Range | WH Series |
| Resistor Terminals | Axial Leaded |
| Voltage Rating | 1.25kV |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | WH50-5RJI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$3.39WELWYN WH50-5RJI Resistor, Axial Leaded, 5 ohm, 50 W, 1.25 kV, � 5%, WH Series, Wirewound
- All welded construction
Applications
Industrial
Product details
| Power Rating | 50W |
| Resistance | 5ohm |
| Product Range | WH Series |
| Voltage Rating | 1.25kV |
Other details
| Brand | WELWYN |
| Part Number | WH50-5RJI |
| Quantity | Each |
Description
| Power Rating | 50W |
| Resistance | 5ohm |
| Voltage Rating | 1.25kV |