VISHAY BFC233660223 Film Suppression Capacitor, 0.022 µF, 440 VAC, MKP3366 Y2 Series, ± 20%, Radial Leaded, Y2
HomeStore
This is a Film Suppression Capacitor, 0.022 µF, 440 VAC, MKP3366 Y2 Series, ± 20%, Radial Leaded, Y2 product from VISHAY with the model number BFC233660223
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Voltage Rating X -
Capacitor Terminals Radial Leaded
Voltage Rating Y 300V
Operating Temperature Max 100°C
dv/dt Rating -
Product Range MKP3366 Y2 Series
Automotive Qualification Standard -
Capacitor Case Style -
Suppression Class Y2
Capacitance 22000pF
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Capacitor Dielectric Type PP (Polypropylene)
Other details
Brand VISHAY
Part Number BFC233660223
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating X -
Voltage Rating Y 300V
dv/dt Rating -
Capacitor Case Style -
Suppression Class Y2
Capacitance 22000pF
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Other details
Brand VISHAY
Part Number BFC233660223
Description
Voltage Rating Y 300V
Capacitance 22000pF
Capacitance Tolerance ± 20%
Part Number BFC233660223
VISHAY BFC233660223 Film Suppression Capacitor, 0.022 µF, 440 VAC, MKP3366 Y2 Series, ± 20%, Radial Leaded, Y2 | Tanotis