VISHAY 489D106X0025D1VE3 Tantalum Capacitor, Resin Coated, 10 µF, 25 V, 489D Series, ± 20%, Radial Leaded
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Voltage Rating | 25V |
| Product Range | 489D Series |
| ESR | - |
| Capacitance | 10µF |
| Lead Spacing | 2.5mm |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | 489D106X0025D1VE3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Voltage Rating | 25V |
| ESR | - |
| Capacitance | 10µF |
| Lead Spacing | 2.5mm |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Quantity | Each |
Description
| Voltage Rating | 25V |
| Capacitance | 10µF |
| Lead Spacing | 2.5mm |