VISHAY BFC237882473 Film Capacitor, 0.047 �F, 1.6 kV, PP (Polypropylene), � 5%, MKP378 Series
HomeStore
This is a Film Capacitor, 0.047 �F, 1.6 kV, PP (Polypropylene), � 5%, MKP378 Series product from VISHAY with the model number BFC237882473
Product details
Operating Temperature Min -55�C
Voltage Rating V DC 1.6kV
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 85�C
Product Range MKP378 Series
Automotive Qualification Standard -
Capacitor Case Style -
Capacitance 47000pF
Lead Spacing 27.5mm
Capacitance Tolerance � 5%
Brand VISHAY
Part Number BFC237882473
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating V DC 1.6kV
Operating Temperature Max 85�C
Product Range MKP378 Series
Capacitor Case Style -
Capacitance 47000pF
Lead Spacing 27.5mm
Capacitance Tolerance � 5%
Brand VISHAY
Part Number BFC237882473
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Voltage Rating V DC 1.6kV
Capacitance 47000pF
Lead Spacing 27.5mm
Capacitance Tolerance � 5%
Part Number BFC237882473
VISHAY BFC237882473 Film Capacitor, 0.047 �F, 1.6 kV, PP (Polypropylene), � 5%, MKP378 Series | Tanotis