Vishay 597D476X0050Z2T 597D476X0050Z2T Surface Mount Tantalum Capacitor TANTAMOUNT® 47 µF 50 V 3022 [7655 Metric] ± 20% 0.145 ohm Z
HomeStore
  • Ultra-low ESR
  • Conformal coated
  • Maximum CV
Applications
Other details
Brand VISHAY
Part Number 597D476X0050Z2T
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Ultra-low ESR
  • Conformal coated
  • Maximum CV
Applications
Other details
Brand VISHAY
Part Number 597D476X0050Z2T
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number 597D476X0050Z2T
Vishay 597D476X0050Z2T 597D476X0050Z2T Surface Mount Tantalum Capacitor TANTAMOUNT® 47 µF 50 V 3022 [7655 Metric] ± 20% 0.145 ohm Z | Tanotis