VISHAY 150D156X9020B2B TANTALUM CAPACITOR, 15UF, 20V, AXIAL 10%
HomeStore
This is a TANTALUM CAPACITOR, 15UF, 20V, AXIAL 10% product from VISHAY with the model number 150D156X9020B2B
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Capacitor Terminals Axial Leaded
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 20V
Product Range 150D Series
ESR -
Capacitance 15µF
Lead Spacing -
Capacitance Tolerance ± 10%
Packaging Each
Other details
Brand VISHAY
Part Number 150D156X9020B2B
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 20V
Product Range 150D Series
ESR -
Capacitance 15µF
Lead Spacing -
Capacitance Tolerance ± 10%
Packaging Each
Other details
Brand VISHAY
Part Number 150D156X9020B2B
Description
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 20V
Capacitance 15µF
Capacitance Tolerance ± 10%
Part Number 150D156X9020B2B
VISHAY 150D156X9020B2B TANTALUM CAPACITOR, 15UF, 20V, AXIAL 10% | Tanotis