
TROMPETER PL75C-204 RF / Coaxial Connector, Twinax / Triax Coaxial, Straight Plug, Crimp, Raychem 10602
TROMPETER PL75C-204 RF / Coaxial Connector, Twinax / Triax Coaxial, Straight Plug, Crimp, Raychem 10602
Product details
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | Twinax / Triax Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 500MHz |
| Coaxial Cable Types | Raychem 10602 |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Impedance | - |
Other details
| Brand | TROMPETER |
| Part Number | PL75C-204 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TROMPETER PL75C-204 RF / Coaxial Connector, Twinax / Triax Coaxial, Straight Plug, Crimp, Raychem 10602
Product details
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | Twinax / Triax Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 500MHz |
| Coaxial Cable Types | Raychem 10602 |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Impedance | - |
Other details
| Brand | TROMPETER |
| Part Number | PL75C-204 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | Twinax / Triax Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 500MHz |
| Coaxial Cable Types | Raychem 10602 |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Impedance | - |
Other details
| Brand | TROMPETER |
| Part Number | PL75C-204 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











