NEUTRIK NBNC75BJP9X RF / Coaxial Connector, UHD BNC Coaxial, Straight Plug, Crimp, 75 ohm, Belden 1505F, Brass
HomeStore
This is a RF / Coaxial Connector, UHD BNC Coaxial, Straight Plug, Crimp, 75 ohm, Belden 1505F, Brass product from NEUTRIK with the model number NBNC75BJP9X
Product details
Contact Plating Gold Plated Contacts
Connector Type UHD BNC Coaxial
Connector Body Style Straight Plug
Coaxial Termination Crimp
Contact Material Brass
Product Range rearTWIST Series
Frequency Max 18GHz
Coaxial Cable Types Belden 1505F
Connector Mounting Cable Mount
Impedance 75ohm
Other details
Brand NEUTRIK
Part Number NBNC75BJP9X
Quantity Each
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Connector Type UHD BNC Coaxial
Coaxial Termination Crimp
Contact Material Brass
Product Range rearTWIST Series
Frequency Max 18GHz
Connector Mounting Cable Mount
Impedance 75ohm
Other details
Brand NEUTRIK
Part Number NBNC75BJP9X
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Frequency Max 18GHz
Impedance 75ohm
Part Number NBNC75BJP9X
NEUTRIK NBNC75BJP9X RF / Coaxial Connector, UHD BNC Coaxial, Straight Plug, Crimp, 75 ohm, Belden 1505F, Brass | Tanotis