
Multicomp MC002925 RF / Coaxial Connector SMA Straight Jack Solder 50 ohm RG405 Beryllium Copper
Multicomp MC002925 RF / Coaxial Connector SMA Straight Jack Solder 50 ohm RG405 Beryllium Copper
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Jack |
| Coaxial Termination | Solder |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | RG405 |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 26.5GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC002925 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $11.61
-70%$11.61
$3.48Multicomp MC002925 RF / Coaxial Connector SMA Straight Jack Solder 50 ohm RG405 Beryllium Copper
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Jack |
| Coaxial Termination | Solder |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | RG405 |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 26.5GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC002925 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Jack |
| Coaxial Termination | Solder |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | RG405 |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 26.5GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC002925 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










